Zabawa, która z pewnością spodoba się każdemu dziecku

Zajmując się dziećmi, trzeba znać sporo różnych zabaw i  móc tak zaplanować czas, żeby się nie nudziły i co najważniejsze, żeby z nudów nie przychodziły im głupoty do głowy 🙂 Dzisiaj chciałabym napisać o zabawie, którą moi podopieczni uwielbiali. Jedynym minusem jest długi czas jej przygotowania, ale i na to jest sposób.

Zabawa w zamrażanie polega po prostu na zamrożeniu ulubionych zabawek dziecka. Weźcie np. miskę, wlejcie wodę i pozwólcie dziecku do środka wrzucić zabawki. Ja zawsze pomagałam w ich wyborze, ponieważ nie wszystkie nadają się do wody, a nie chodzi o to, żeby je zniszczyć tylko, żeby dobrze się bawić 😉 Najlepiej jak będą to trochę mniejsze zabawki jak np. samochodziki czy ludziki. Dobrze jest przygotować wszystko wcześniej, czyli na wieczór włożyć miskę do zamrażalki i na rano zabawa będzie już gotowa. Później dajcie dwie miseczki, jedną z ciepłą wodą, a drugą z solą. Do tego możecie dać łyżeczkę i niech maluch tymi dwoma sposobami spróbuje rozpuścić lód tak, żeby wyciągnąć zabawki. Moje dzieciaki miały z tego ogromną frajdę, zwłaszcza jak udało im się wyciągnąć którąś zabawkę. Bardzo wciągająca i pouczająca zabawa.

Jak widać na zdjęciu poniżej, woda nie zamroziła się tak jak powinna, ale to dlatego, że włożyłam miskę dopiero rano do zamrażalki i wyjęłam po paru godzinach, bo dzieciaki nie mogły się już doczekać zabawy 🙂

To jak, spróbujecie pobawić się w zamrażanie z Waszymi dziećmi? 🙂